Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Jak wybrać odpowiednią ofertę energetyczną dla firmy?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 450 Autor:
Redakcja poleca!

Dostawców energii elektrycznej jest w Polsce coraz więcej. Jak zatem w gąszczu ofert i propozycji wybrać tę najbardziej odpowiednią dla Twojej firmy? Przeczytaj poniższe wskazówki.

Jak wybrać odpowiednią ofertę energetyczną dla firmy?

Ile prądu zużywa Twoja firma?

Zanim zabierzesz się do przeglądania i porównywania ofert energetycznych dla Twojej firmy, określ, ile zużywa ona energii. Co do zasady, im większa jest to ilość, tym na wyższe oszczędności z tytułu przenosin możesz liczyć. Przedsiębiorstwa zużywające sporo prądu są bowiem cenne dla sprzedawców energii do tego stopnia, że mogą oni zaoferować bardzo atrakcyjne warunki, aby klient przeszedł do danego dostawcy.

Prąd przemysłowy cennik, czyli ile zapłacisz?

Na podstawie Twojego obecnego i szacowanego zużycia prądu dostawcy przedstawią Ci oferty energetyczne. Porównując propozycje od kilku sprzedawców, zwróć przede wszystkim uwagę na to, ile będzie Cię kosztował prąd przemysłowy Cennik powinien określać koszt 1 kWh, ale musi też zawierać informacje dotyczące dodatkowych wydatków, takich jak opłata handlowa. Nierzadko w propozycjach widnieje atrakcyjna cena 1 kWh, ale okazuje się, że obowiązuje ona tylko przez określony czas. Jeśli chcesz ją zachować na dłużej, wybierz firmę z gwarancją stałej ceny. Na przykład, sprzedawca energii AXPO zapewnia niezmienną cenę prądu nawet przez 5 lat. To samo dotyczy wysokości opłaty handlowej – porównaj oferty, zwracając uwagę na to, ile wynosi koszt opłaty, a także czy ewentualna cena promocyjna jest stała, czy okresowa.

Dodatkowe usługi i produkty

Dostawcy energii coraz częściej „dodają” do oferty energetycznej różnego typu produkty i usługi, np. medyczne, ubezpieczeniowe, elektryczne itp. Pozornie są one bezpłatne lub w bardzo niskiej cenie, jednak w rzeczywistości często okazuje się, że spore koszty owych „dodatkowych korzyści” są zawarte w opłacie handlowej. Dokładnie przeanalizuj zatem wszystkie wydatki i zastanów się, czy dodatkowe usługi bądź produkty są rzeczywiście potrzebne Tobie i Twojej firmie.

Źródło: MEW
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)