Dzisiaj jest: 18.6.2024, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Smog - Czym Jest i Jak Się Przed Nim Chronić

Dodano: rok temu Czytane: 485 Autor:
Redakcja poleca!

Życie w mieście zdecydowanie może dawać w kość nie tylko ze względu na korki, czy ruch w mieście, ale i zanieczyszczone powietrze.

Smog - Czym Jest i Jak Się Przed Nim Chronić
Spaliny samochodów, dym z rozmaitych fabryk, czy też ogólne nieprzyjemne gazy nie dają nam komfortu życia. Oczywiście, największym z naszych wrogów zdecydowanie jest smog i warto wiedzieć, jak można się przed nim ochronić we własnym domu. Czym jednak jest ten szkodliwy gaz?
 

Smog - Co to Jest

Jeszcze kilka lat temu we wszystkich mediach mogliśmy dostrzec spore zamieszanie dotyczące smogu w naszych polskich miastach. Nic dziwnego, gdyż Nowy Targ, czy Nowa Ruda są jednymi ze zwycięzców najbardziej zanieczyszczonych miejscowości Unii Europejskiej. Z powodu dużego zainteresowania tematem, postawiono na umieszczanie statusu powietrza na ekranach, na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Dzięki temu posunięciu ludzie są bardziej świadomi tego, z jakim powietrzem mają do czynienia. Czym jednak dokładnie jest smog? Jest to nic innego jak niekorzystna kombinacja zanieczyszczeń z powietrza. Wśród jej elementów znajdziemy czynniki fizyczne, chemiczne, jak również te biologiczne, które zmieniają naturalny skład naszej atmosfery. Są one szkodliwe dla organizmu, więc warto wiedzieć, jak się przed nimi chronić.

Odchodząc jednak od tak poważnych tematów, warto skupić się na czymś odprężającym, jak oglądanie ulubionych dyscyplin sportowych. Jak wiadomo, na pasjonowaniu się sportem, można się wzbogacić poprzez obstawianie wyniku, czy też wygranych. W takich zakładach pomoże BetX kod promocyjny. Dzięki jego wykorzystaniu otrzymacie promocje, takie jak:
  • Freebety,
  • Bonus od pierwszej wpłaty,
  • Grę bez podatku,
  • Cashbacki.

Jak Chronić Mieszkanie Przed Smogiem - Sposoby

Złe samopoczucie wynikające z wysokiego poziomu smogu w mieście nie musi was dopadać wszędzie. Warto mieć na uwadze to, że da się w domu stworzyć udogodnienia, chroniące wnętrze przed szkodliwymi gazami. Najważniejsze jest tutaj zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Idealnie sprawdzą się zatem nawiewniki okienne, wyposażone w specjalne dobrej jakości filtry antysmogowe. Co nam dają?

Dzięki ich obecności możemy cieszyć się barierami przy oknach, które zapobiegają przedostawaniu się smogu do środka mieszkania. Ponadto musicie mieć na uwadze, że w trakcie największego stężenia smogu nie powinniście wietrzyć mieszkania. W ten sposób wpuścicie wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia do środka. Co ważne, w takich momentach nie powinniście również wychodzić z budynków na zewnątrz.

Warto także pomyśleć o skorzystaniu z domowych filtrów powietrza. Mowa tutaj na przykład o rozmaitych roślinach, które są świetną alternatywą dla drogich urządzeń. W tym przypadku do najlepszych wyborów zdecydowanie należy skrzydłokwiat, jak i aloes, czy paprotka. Co ważne, są to rośliny, które nie wymagają zbyt dużego nakładu pracy wokół siebie, dlatego też sprawdzą się w tej właśnie roli doskonale.

Smog - Jak Zapobiec Jego Powstawaniu

Wiele osób poza chęcią zatrzymania smogu poza domem, pragnie również wiedzieć, jak zapobiec jego ogólnemu powstawaniu. Okazuje się, że możecie się do tego przyczynić. Jednym z wartych uwagi sposobów jest poruszanie się komunikacją miejską. Dzięki wyeliminowaniu swojego samochodu z ruchu możemy sprawić, że wydzieli się mniej CO2 i szkodliwych gazów do atmosfery. To jednak nie koniec.

Innym ważnym wyborem, który obniży smog, jest nic innego, jak instalowanie w domach dobrej jakości filtrów kominowych w domach, które będą wydajne. Taka decyzja może znacząco przyczynić się do zmiany w postaci zmniejszenia dostawania się zanieczyszczeń i gazów do atmosfery. Dzięki naszym poradom uda wam się nie tylko ochronić przed smogiem, ale również sprawić, że zmniejszy się jego ilość w powietrzu.
 
Źródło: grafika Freepik.com
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)