Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Czy warto zdecydować się na outsourcing usług magazynowych?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 94 Autor:
Redakcja poleca!

Posiadanie własnego magazynu to dla przedsiębiorstwa nieoceniona korzyść. Wiąże się jednak z dużymi kosztami i dodatkowymi obowiązkami.

Czy warto zdecydować się na outsourcing usług magazynowych?
W czasach, gdy sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw okazuje się kluczowym elementem sukcesu firmy w branży logistycznej, coraz większą popularnością cieszy się outsourcing usług magazynowych. Sprawdź, czy warto skorzystać z takiej oferty!

Czym jest outsourcing usług magazynowych?

Outsourcing usług magazynowych to powierzenie wszystkich czynności związanych z procesem magazynowania towarów wyspecjalizowanemu podmiotowi. Firmy takie zajmują się zarządzaniem towarami, pakowaniem, przygotowywaniem przesyłek, kompletowaniem zamówień, a nawet kontrolą towaru. Tak naprawdę przedsiębiorstwo outsourcingowe przejmuje pełną obsługę logistyki magazynowej.

Korzyści z outsourcingu

Podstawową korzyścią z outsourcingu usług magazynowych jest redukcja kosztów. Posiadanie własnego magazynu wiąże się z jego regularną konserwacją, zakupem regałów, sprzętu i maszyn. Konieczne jest też regularne opłacanie podatku od nieruchomości oraz ubezpieczenia, nie mówiąc już o kosztach zatrudnienia pracowników.

Dzięki temu rozwiązaniu zespół pracowników może skupić się na skutecznym pozyskiwaniu klientów, rozwijaniu działalności i udoskonalaniu innych procesów w firmie.

W większości przypadków firmy oferujące outsourcing usług magazynowych korzystają z wysokiej klasy obiektów. Dzięki temu masz pewność, że Twoje towary będą odpowiednio zabezpieczone – nie tylko przed szkodliwymi czynnikami, np. wilgocią, ale też przed kradzieżą. Nowoczesny park maszyn to też sprawniejsza obsługa towaru. Firmy tego typu korzystają z innowacyjnych systemów informatycznych do zarządzania procesami logistycznymi. To przekłada się na wysoką jakość usług oraz ograniczenie praktycznie do zera liczby popełnianych błędów.

Outsourcing a wynajem

Budowa własnego magazynu to ogromna inwestycja, na którą rzadko która firma może sobie pozwolić. Jednak outsourcing usług magazynowych też nie zawsze stanowi optymalne rozwiązanie. Dzieje się tak na przykład w firmach obracających towarami wrażliwymi lub mających bardzo wysokie wymagania w zakresie zarządzania magazynem.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem powierzchni magazynowej. O wiele tańszy niż wybudowanie własnego obiektu, daje przy tym swobodę korzystania z obiektu. Na przykład gdy lokalizacja okaże się nietrafiona, firma nie jest przywiązana do jednego miejsca – zawsze może zmienić magazyn. Taką szeroką ofertę ma Panattoni – lider w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych. Dzięki praktycznej wyszukiwarce można szybko znaleźć dostępne obiekty, na przykład tutaj w województwie śląskim: https://panattonieurope.com/pl-pl/znajdz-nieruchomosc?region=sillesian . Wybierając magazyn od doświadczonego dewelopera, masz pewność jego wysokiego standardu oraz bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Outsourcing usług magazynowych to bardzo korzystne rozwiązanie. Pozwala oszczędzić koszty związane z prowadzeniem własnego magazynu. Alternatywą dla powierzenia procesów magazynowych profesjonalnej firmie jest wynajem powierzchni magazynowej.

Źródło: OF
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)